MiDashCAMBKXI
New product
Back Order
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Manufacturer | Xiaomi |
| Model | MiJia Car Driving Recorder Camera |
| Type | Car DVR |
| Dimensions | 87.5×53×18 mm |
| Weight | 90 g |
| Sensors | SONY IMX323,1 / 2.9 inch CMOS |
| Processor | Mstar MSC8328P |
| Resolution | 1920×1080 |
| Lens | F1.8 large aperture, 160 ° wide-angle lens |
| Display screen | 3.0 TFT HD LCD screen |
| Input method | capacitive touch sensor |
| Audio | built-in microphone and speakers |
| Transmission | Wi-Fi 802.11 b / g / n |
| Power supply | car cigarette lighter 5V / 2.0A |
| Fixed way | heat-resistant plastic suction pad/cup |
| Battery | 240mAh |
| Color | Black |
| Package | MiJia Car DVR x1 Holder x1 Car charger cable x1 User manual x1 |